שאלה:

ע"פ הידוע ביהדות תוענים ש ישו היה מכשף בעיקר מכייבן ש מפורש שלא רק קדושה יכולה לרפא או לעסות ניסים אלא כוחות רעים שבתלמוד מכונים "סיתרא אחרא" אם ישוע היה משיח למה לא מימש את שליחות המשיחית החייו?ו(מבלי לפגוע חלילה) האם זה לא מצביע על כך ש עבד באמת מכוחות שכאלו ?

השאלה נענתה:

תשובה:
היי יקיר!

אכן, התלמוד טוען כי ישוע היה מכשף שעשה את ניסיו בכוחותיו של השטן. אך מיד נחזור לזה. תשומת ליבך ראשית לקטע הבא: "לְכוּ, וְהַגִּידוּ לְיוֹחָנָן אֶת אֲשֶׁר רְאִיתֶם וּשְׁמַעְתֶּם: עִוְרִים רוֹאִים, פִּסְחִים מְהַלְּכִים, מְצֹרָעִים מְטֹהָרִים, חֵרְשִׁים שׁוֹמְעִים, מֵתִים קָמִים, וַעֲנִיִּים מִתְבַּשְּׂרִים״ (לוקס ז׳ 22, הברית החדשה). הניסים שישוע ותלמידיו חוללו לעיני כל, העידו על מגוון רחב של סמכויות שהיו בידיו של ישוע: סמכות על איתני הטבע, על מחלות, על שדים, על הבריאה ואפילו על המוות. אבל כל זאת לא שכנע את הרבנים שהצהירו כי הם מעדיפים למות, מאשר לתת למישהו לרפא אותם בשם ישוע. דוגמא לכך היא במסכת עבודה זרה דף י"ז, שם מתוארת שיחה שבה רבי אליעזר סיפר לרבי עקיבא על תלמיד של ישוע, יהודי משיחי בשם יעקב שהיה מרפא בשם ישוע. בהמשך, בדף כ"ז, מסופר על בן אחותו של רבי ישמעאל שנחש הכיש אותו, אותו תלמיד של ישוע, יעקב, הציע לרבי ישמעאל לרפא את בן אחותו, אך הרבי שאמנם הכיר ביכולות של תלמידי ישוע לרפא אנשים בשם ישוע, סירב על הסף והעדיף שבן אחותו ימות.

לצערנו הרב, המצב היום לא שונה כלל, הרבנים בטוחים שישוע הוא משיח שקר. הרב יוסי מזרחי לדוגמא טוען שישוע עשה קסמים וכי קסמיו לא אינדיקציה לכך שהוא המשיח.
מעניין שלא חז"ל ולא הרבנים היום מנסים להכחיש את הניסים שביצע ישוע, אלא מנסים לערר את הסמכות בה עשה ישוע את הניסים ובכך לטעון שהוא אינו המשיח. לפי התלמוד, מקור הכוח והסמכות שבעזרתו ישוע חולל ניסים הוא מהשטן. הרב דניאל עשור טוען: "ישו אכן היה נביא שקר גמור וכי פעל באמצעות כוחות כישוף בלבד", וגם טוען כי ישוע "הוא בעצמו התגלמות השטניות".
טענות בדמות טענתו של הרב עשור, עומדות על האגדה של חז"ל שישוע למד את אומנויות הכישוף במצרים, הבעיה היא שלטענה הזאת יש אותה מידה של ראיות ומהימנות היסטורית, בערך כמו לטענה שסנטה קלאוס מחלק מתנות דרך ארובות בחג המולד, זאת מאחר שאין לה שום תמיכה של כתבים חוץ-תלמודיים. בטח ובטח לאור העובדה שההסבר הזה נכתב מאות רבות של שנים לאחר זמנו של ישוע, ובכדי לנסות ולתרץ את היכולת של ישוע לעשות ניסים ונפלאות. בדיוק כמו שאציג בפניכם את הטענה פתאום, כי הצייר ואן גוך צייר את ציוריו תודות לכך ששד השתלט עליו. בעיה נוספת הקיימת עם הטענה, היא חוסר המהימנות הכרונולוגית בהתייחסותו של התלמוד לישוע; כתלמידו של הרב יהושע בן פרחיה. יהושע בן פרחיה חי מאות שנים לפני שישוע בכלל נולד.

ברצוני להשיב לטענות הרבנים בכמה נקודות.
נקודה ראשונה היא ארבעת נסי המשיח - על פי היהדות, ישנם ארבעה ניסים שרק המשיח מסוגל לעשות: לרפא מצורע, לרפא עיוור מלידה, לגרש שד אילם ולהקים מן המתים אדם שנחשב מת לפחות ארבעה ימים. ניתן למצוא חיזוקים לכך גם במסכת נדרים שבתלמוד הבבלי, ואף במגילות קומראן (4Q521), מגילות שכאמור נכתבו הרבה לפני שישוע נכנס לתמונה. גם היהודים שכתבו את המגילה, ייחסו את הניסים הללו, למשיח. ואכן גם הנביא ישעיהו בתנ"ך, ניבא בפרק ל"ה כי המשיח יצליח לפקוח עיני עיוורים ואוזני חרשים ויגרום לאילמים לדבר.
מאז שנשלמה התורה ועד זמנו של ישוע לא נרשם ולא תיעוד היסטורי אחד של יהודי שנרפא מצרעת, מרים הנביאה נרפאה לפני שנשלמה התורה. ונעמן לא היה יהודי. זאת כאמור מאחר שאלוהים שמר למשיח בלבד את הזכות לרפא יהודי מצרעת. אם ישוע אכן ריפא בעזרת כישוף שטני, הוא לא היה מצליח לרפא את המצורע, אלוהים לא היה מאפשר לו לעשות מה ששמור למשיח בלבד.
נקודה נוספת היא שישוע עשה את הניסים שעשה, בשם אלוהי ישראל. ישוע לא טען לרפא בשם השטן, להיפך, הוא טען לרפא בשם אלוהי אברהם יצחק ויעקב. ובכל זאת האשימוהו הפרושים כי הוא מכשף בעזרת כוחו של השטן: "הַפְּרוּשִׁים אָמְרוּ: "זֶה אֵינֶנּוּ מְגָרֵשׁ אֶת הַשֵּׁדִים אֶלָּא בְּעֶזְרַת בַּעַל-זְבוּל שַׂר הַשֵּׁדִים." ישוע ענה בחכמה, "הוֹאִיל וְיָדַע אֶת מַחְשְׁבוֹתֵיהֶם אָמַר לָהֶם: "כָּל מַמְלָכָה הַמְפֻלֶּגֶת בְּתוֹךְ עַצְמָהּ סוֹפָהּ שֶׁהִיא נֶחֱרֶבֶת, וְכָל עִיר אוֹ בַּיִת הַמְפֻלָּגִים בְּתוֹךְ עַצְמָם לֹא יַחֲזִיקוּ מַעֲמָד. אִם הַשָּׂטָן מְגָרֵשׁ אֶת הַשָּׂטָן, כִּי אָז הִתְפַּלֵּג בְּתוֹךְ עַצְמוֹ וְאֵיךְ תַּעֲמֹד מַמְלַכְתּוֹ?" (מתי י"ב:24-26)

נקודה אחרונה, שימו לב לתוצאות הניסים שביצע ישוע. אם ישוע ניסה לכשף בשם השטן או להדיח לעבודת אלילים אחרים, אז הוא עשה עבודה גרועה ביותר, שהרי הוא רק קירב אנשים לאלוהים. הניסים שישוע עשה בשם אלוהי היהודים, גרמו ליהודים אבל גם לרבבות של גויים, לעזוב את האלילים ולהאמין באלוהיי ישראל. אם ישוע אכן היה מכשף שבא להסית מאלוהי ישראל, המזימה שלו נכשלה ובגדול.
ישוע ביצע את הניסים שחולל מאחר שהיה המשיח, וגם היום אנשים בכל העולם נרפאים בצורה על טבעית בשמו של ישוע, המשיח היהודי.
ראו את דבריו של דניאל ציון, שהיה רב ראשי בבולגריה והגיע לידי מסקנה ואמונה בישוע המשיח: "אם אתם, הרבנים, תישאו תפילה לאלוהים מכל ליבכם ותקראו את ספר הברית החדשה מתוך מחשבה ובגישה של כבוד, אני בטוח כי אלוהים יפתח את עינכם. ישוע לא עשה דבר מלבד טוב, הוא קרא את עמו ישראל לתשובה בעד מלכות האלוהים בעודו עושה ניסים ונפלאות רבים אשר אף נביא לפניו לא עשה. הוא ביקש לאחד בני אדם, שהם יאהבו אחד את השני ואף את אויביהם. הוא ביקש לבנות גשר בין העם היהודי לגויים ובכך לקיים את נבואות ישעיהו, שאלוהי אברהם יצחק ויעקב יהפוך לאלוהי כל אומות העולם."

תוכל להרחיב בנושא:

נ.ב. ירוק עולה! ;)
...