שאלה:

שלום אומרים שישוע היה הבן של אלוהים ובתנך כתוב "אני ראשון ואני אחרון" איך זה נשמע הגיוני ? וגם אתם לא מאמינים בתורה שבעל פה אבל לדוגמא בתנך רשום "שמור את יום השבת לקודשו " וזהו לא רשמו לא להדליק אש לא לעבוד אבל בתורה שבעל פה רשום אז איך אלוהים אומר לנו לשמור את יום השבת לקודשו בלי לומר לנו איך?

השאלה נענתה:

תשובה:

אכן כך כתוב בישעיה מ"ח. אבל קטע זה דווקא מוכיח שהמשיח (ישוע) הוא כן בן האלוהים! שים לב להקשר של כל הקטע מבלי להוציא את המילים שציטטת מחוץ להקשר. כאן ברור כי אלוהים הוא זה שמדבר, אבל אז בסוף כתוב שאלוהים שלח אותו.. אז מה, אלוהים שלח את אלוהים?!

"‏שְׁמַ֤ע אֵלַי֙ יַֽעֲקֹ֔ב וְיִשְׂרָאֵ֖ל מְקֹרָאִ֑י אֲנִי־הוּא֙ אֲנִ֣י רִאשׁ֔וֹן אַ֖ף אֲנִ֥י אַחֲרֽוֹן׃ ‎13‏ אַף־יָדִי֙ יָ֣סְדָה אֶ֔רֶץ וִֽימִינִ֖י טִפְּחָ֣ה שָׁמָ֑יִם קֹרֵ֥א אֲנִ֛י אֲלֵיהֶ֖ם יַעַמְד֥וּ יַחְדָּֽו׃ ‎14‏ הִקָּבְצ֤וּ כֻלְּכֶם֙ וּֽשֲׁמָ֔עוּ מִ֥י בָהֶ֖ם הִגִּ֣יד אֶת־אֵ֑לֶּה יְהוָ֣ה אֲהֵב֔וֹ יַעֲשֶׂ֤ה חֶפְצוֹ֙ בְּבָבֶ֔ל וּזְרֹע֖וֹ כַּשְׂדִּֽים׃ ‎15‏ אֲנִ֥י אֲנִ֛י דִּבַּ֖רְתִּי אַף־קְרָאתִ֑יו הֲבִיאֹתִ֖יו וְהִצְלִ֥יחַ דַּרְכּֽוֹ׃ ‎16‏ קִרְב֧וּ אֵלַ֣י שִׁמְעוּ־זֹ֗את לֹ֤א מֵרֹאשׁ֙ בַּסֵּ֣תֶר דִּבַּ֔רְתִּי מֵעֵ֥ת הֱיוֹתָ֖הּ שָׁ֣ם אָ֑נִי וְעַתָּ֗ה אֲדֹנָ֧י יְהוִ֛ה שְׁלָחַ֖נִי וְרוּחֽוֹ׃ "


לצערי (או יותר נכון לשמחתי) ידידי אתה טועה. דווקא בתורה כתוב לא לעשות כל מלאכה בשבת ולא להבעיר אש. ("‏שֵׁ֣שֶׁת יָמִים֮ תֵּעָשֶׂ֣ה מְלָאכָה֒ וּבַיּ֣וֹם הַשְּׁבִיעִ֗י יִהְיֶ֨ה לָכֶ֥ם קֹ֛דֶשׁ שַׁבַּ֥ת שַׁבָּת֖וֹן לַיהוָ֑ה כָּל־הָעֹשֶׂ֥ה ב֛וֹ מְלָאכָ֖ה יוּמָֽת. ‏לֹא־תְבַעֲר֣וּ אֵ֔שׁ בְּכֹ֖ל מֹשְׁבֹֽתֵיכֶ֑ם בְּי֖וֹם הַשַּׁבָּֽת" - שמות ל"ה פס' 2-3).

כל מצווה שאלוהים רצה שנדע או שנעשה הוא אמר למשה ומשה כתב בתורה. מה שמעבר לזה כנראה שפשוט לא מעניין אותו. דווקא התושב"ע שהמציאו הרבנים, שמלאה במצוות אדם מלומדה שאותם הוסיפו למצוות התורה, נוגדת במהותה את מה שאלוהים אמר: "‏אֵ֣ת כָּל־הַדָּבָ֗ר אֲשֶׁ֤ר אָנֹכִי֙ מְצַוֶּ֣ה אֶתְכֶ֔ם אֹת֥וֹ תִשְׁמְר֖וּ לַעֲשׂ֑וֹת לֹא־תֹסֵ֣ף עָלָ֔יו וְלֹ֥א תִגְרַ֖ע מִמֶּֽנּוּ"

...