שאלה:

בס"ד לסטפן, שלום! ראיתי כי ענית לשאלה של מתעניין בשם מאור על עניין החגים של קהילתכם וענידת מגן דוד. ושאלתי היא - אתה באמת יהודי??!?!?!?!?!, לא, מכיוון שאם אכן היית אחד כזה, ודאי היית צריך לדעת כי חג ה"חנוכה" הם ימי הודאה שתיקנו חכמי ישראל, כן נכון, חנוכה נחשב לחג - דרבנן!, כן אותם רבנים שטענת שכוננו ימים כמו ל"ג בעומר וצומות למיניהם. ציפייתי מהסגל "המקצועי" של אתרכם לא הייתה גבוהה במיוחד, אף פעם. למרות שאתם מסריטים הרבה ישראלים מסורתיים שמספרים את סיפורם כי הגיעו ממשפחה יהודית מסורתית לגמרי, ידוע כי רובכם - היהודים המשיחיים, אכן לא יהודים כלל.. ראה ברשת - "10 עובדות ש"היהודים" המשיחיים לא רוצים שתדעו".

השאלה נענתה:

תשובה:

דניאל שלום,

אם אתה רוצה לשאול שאלה, שאל. אל תשתלח ואל תסיק מסקנות על אנשים שאינך מכיר ועל קבוצות אנשים שאין לך מושג לגביהם - אתה מצטייר לא רק כיהיר אלא גם כבור. חבל.

לגבי השאלה שלך, העניין מאוד פשוט. ארוע חנוכת בית המקדש לאחר ביזויו היה ארוע משמעותי בתולדות ישראל, בדומה ליום העצמאות של ימינו ומתועד בספרי ההיסטוריה. זוהי מסורת אורכת שנים לזכור את מה שקרה בימים ההם בזמן החנוכה בדומה לחגיגת יום העצמאות כיום, ואין לנו כל בעיה עם מסורת, כל עוד היא לא מוגדרת כ"מצווה אלוהית" שחובה לקיים וכל עוד המסורת לא סותרת את דבר אלוהים, כפי עושה החלק הארי ממסורת היהדות הרבנית (אפרופו חנוכה ושקרים של הרבנים, תראה לי איפה אלוהים ציווה להדליק נרות חנוכה. "מצווה" זו היא לא רק שקר אלא גם נשיאת שם ה' לשווא. אין בעיה להלדיק מנורה, אבל יש הבדל גדול בין זה לבין לומר שאלוהים ציווה על כך).

יתרה מכך, הברית החדשה, שנכתב שנים ארוכות (200-300 שנה) לפני כל כתבי חז"ל, מזכיר אף הוא את חג החנוכה שהיה נהוג גם בימים ההם, רק ברור שללא רוב המסורות של ימינו אותם התקינו רבני ישראל כמצווה אלוהית בניגוד לדבר אלוהים - "לא תוסיף ולא תגרע".

ההבדל למשל בין חנוכה לבין ל"ג בעומר הוא שארועי ל"ג בעומר הם בכלל אגדה תלמודית שכלל לא קרה (מגפה בקרב תלמידי רבי עקיבא) והיא בא לתת כבוד לאדם מסויים (רבי עקיבא) ולא לאלוהים.מה שקורה כאן בישראל בזמן ל"ג בעומר אינה אלא עבודת אלילים גסה שנוגדת את התורה בצורה בוטה כדי להביא כבוד לרבנים מתים. אתה יכול ללמוד עוד בנושא בסרטון הזה, וכן על ההשלכות של חג זה לעמנו (כנראה שרוב ישראל כבר אינם נמנים על "קהל ישראל" עקב עבודה זרה זו). חנוכה לעמות זאת הינה ארוע היסטורי שמתועד על ידי מספר היסטוריונים.

לגבי הקהילה המשיחית בארץ, ראשית אל תאמין לכל מה שאתה קורא ברשת מבלי להכיר בעצמך. שנית, אין אנו מסתירים שחלק מן הקהילה המשיחית אינם יהודים אך גויים, אבל מה זה באמת משנה? אתה אומר שגוי פחות טוב ממך, פחות אהוב בעיני הבורא, פחות שווה ערך ממך או ממני כיהודים?! הרי כל המטרה של עם ישראל הייתה להיות אור לגויים כדי שכל האומות יכירו את אלוהי ישראל וישתחוו לפניו. היהדות הרבנית לעומת זאת טורקת את הדלת בפני גויים ועושה מהם אזרחים סוג ב'. כנראה ששכחו את המצווה שחוזרת על עצמה מספר פעמים בתורה "וְגֵ֖ר לֹ֣א תִלְחָ֑ץ וְאַתֶּ֗ם יְדַעְתֶּם֙ אֶת־נֶ֣פֶשׁ הַגֵּ֔ר כִּֽי־גֵרִ֥ים הֱיִיתֶ֖ם בְּאֶ֥רֶץ מִצְרָֽיִם׃".
כמו כן ממש אין הם מהווים את רוב הקהילה. יהודים משיחיים מהווים את הרוב ומספר זה הולך וגדל מדי יום כאשר יותר ויותר יהודים מכל קצוות האוכלוסיה - חרדים, חילוניים, מסורתיים, אשכנזים, ספרדים, עשירים ועניים זקנים וצעירים באים להכרה בישוע כמשיח ישראל המובטח.

מספר זה רק יילך ויגדל עד שכל ישראל תבין שהוא המשיח שלנו. 

...