שאלה:

קודם כל אתחיל בכך שאברך אתכם ואגיד תודה רבה על מצווה הענקית שאתם עושים שאתם מלמדים את העם היהודי על המשיח ישוע. למדתי מכם המון אתם באמת אנשים מבורכים. כעט אני אגש לשאלתי אני צריך מכם מידע . מה התנך והברית החדשה אומרים על אהבה? מה קורה אם אני אשר מאמין בכל ליבי בישוע המשיח ובטוח באמונה זו נמצא במערכת יחסים עם בת זוג יהודיה שאינה מקבלת אמונה זו ואנו מתכננים וחולמים על חיים משותפים יחד ויכוחינו הם רבים איך אהבתנו חזקה מאוד האם חיים משותפים איתה עלולים להביא לחטא ולהחלשת אמונתי בעתיד ויותר מכך האם לפי הברית החדשה זהו חטא להקים כך משפחה וילדים שיהיו מבולבלים מה עלי לעשות ומה כתבי הקודש מספרים מציעים ואומרים על אהבה?

השאלה נענתה:

תשובה:

שלום יוסף,

ראשית תודה על דברי העידוד שלך, זה נחמד לשמוע :)

לגבי שאלתך - כבר בתורה נאמר "לֹֽא־תַחֲרֹ֥שׁ בְּשׁוֹר־וּבַחֲמֹ֖ר יַחְדָּֽו׃". הסיבה די ברורה, אחד חזק מן השני, יש הבדלי גובה ביניהם וזה יוצר מצב של חוסר שוויון בעול ובעצם מונע מהם לחרוש יחד בצורה ישרה.

גם בברית החדשה נאמר "אַל תֵּרָתְמוּ לְעֹל אֶחָד עִם הַבִּלְתִּי מַאֲמִינִים; כִּי אֵיזוֹ שֻׁתָּפוּת לִצְדָקָה עִם עַוְלָה? וּמָה רֵעוּת יֵשׁ לְאוֹר עִם חֹשֶׁךְ? מַה הַסְכָּמָה יֵשׁ לַמָּשִׁיחַ עִם בְּלִיַּעַל? אוֹ מַה חֵלֶק לְמַאֲמִין עִם מִי שֶׁאֵינוֹ מַאֲמִין?" גם כאן הדברים די ברורים ומדברים בעד עצמם.

אומנם ישנם משיחיים שנישאו לבני/בנות זוג שאינם משיחיים ולבסוף הלא משיחי קיבל את האמונה בישוע, ישנם מקרים רבים של גירושין או של אובדן האמונה של המשיחי עקב מערכת יחסים "מעורבת" שכזו. הסיבה היא פשוטה - יש חוסר שוויון או במילים אחרות, אי התאמה באמונה, בערכים ובמוסר, מה שיוצר מחלוקות וריבים. אם זה לא עכשיו אז סביר להניח שזה יבוא אח"כ, החל מהדברים הקטנים ועד הגדולים - איך להתחתן, איך לגדל ילדים, אם ללכת לקהילה וכו'.

למרות כל האהבה שביניכם, אם מערכת היחסים אינה נטועה בישוע ובאמונה מצד שני בני הזוג זה יקשה מאוד בעתיד, ולכן כמו שהכתובים אומרים, הייתי אומר לא להירתם לעול אחד. אומנם אולי לא קל לשמוע את זה, וגם לא תמיד קל לומר את הדברים האלה, זה חייב להאמר. אני בטוח שבת זוגתך היא אדם מיוחד, ואין זה אומר שהיא פחותת ערך ממישהי משיחית, ממש ממש לא, אבל בכל זאת זה להיכנס לסיטואציה שמזמין מחלוקת עמוקה וקשה.

מתפלל שאלוהים ייתן לך הבנה וחכמה להמשך הדרך!

...