שאלה:

בואו נתחיל את זה ככה: קודם תחזירו אותה להאמין באלוהים ואז ישו.... אין לכם בכלל הוכחה שאלוהים קיים, וכנראה ימחקו את ההודעה הזאת אבל על ה***, תוכיחו לי שאלוהים וישו קיימים

השאלה נענתה:

תשובה:

שלום,

דוד המלך אמר כי "הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ" (תהילים י"ט).
בברית החדשה, שאול השליח חיזק ואמר כי "הֲלֹא עַצְמוּתוֹ הַנֶּעְלֶמֶת, הִיא כֹּחוֹ הַנִּצְחִי וֵאלֹהוּתוֹ, נִרְאֵית בְּבֵרוּר מֵאָז בְּרִיאַת הָעוֹלָם בִּהְיוֹתָהּ נִתְפֶּסֶת בַּשֵּׂכֶל בְּאֶמְצָעוּת הַדְּבָרִים שֶׁנִּבְרְאוּ" (רומים א).

במילים אחרות, מספיק להביט בבריאה שמסביבך.
אתה יודע, כשהבן שלי נולד לא יכלתי שלא לתת תודה ולהלל משהו\מישהו על כך! (מלבד אשתי, כמובן...). איך אפשר להביט ביצור כלכך מתוחכם ומורכב ולהגיד שהוא נברא יש מאין?
זו היא התשובה שאני מצאתי ומספקת אותי. למען האמת מאז שהייתי ילד קטן תמיד התפעלתי מהטבע ומהבריאה וידעתי שיש משהו גדול וחזק מבחוץ שגרם לכל זה לקרות. כיום גם יש לי מערכת יחסים עמו. זאת בעצם אולי 'ה'הוכחה שיש לי להציע - מערכת יחסים עם בורא העולם :)

אבל, אין לי כוונה לשכנע אותך, קודם כי אני לא מכיר אותך ולא יודע איך ההגיון שלך עובד, ושנית, אם לומר את האמת, מסגנון הכתיבה שלך, אני לא חושב שאתה באמת מעוניין לקבל תשובות, אלא רק לתקוף.

בכל אופן, בשיתוף פעולה עם מדענים ופרופסורים משיחיים בישראל ובעולם, הצענו קטגוריה שלמה בנושא הזה בדיוק ואתה מוזמן לעבור עליה: 'מדע ואמונה'.

שם תוכל למצוא תשובות לכל השאלות שאתאיסתים הציבו בפנינו בשנים האחרונות.

ברכות!

איתן.

...